A gdyby się okazało, że RYSOWANIE PORTRETU może być proste?

CENA WZROŚNIE ZA

Czy chcesz nauczyć się rysować realistyczne portrety?

Skoro tu jesteś, to najprawdopodobniej szukasz skutecznego sposobu na rysowanie portretu. Przy okazji, żeby był łatwy, szybki i przyjemny. Takie rzeczy tylko… TUTAJ!

Jeśli masz za sobą nieudane próby rysowania, to najprawdopodobniej:

 • stosujesz metodę kratki,
 • za mocno cieniujesz lub…
 • za słabo,
 • nie robisz podrysu i…
 • od razu cieniujesz,
 • albo nie potrafisz pokazać symetrii.

A nawet gdy nie masz żadnego doświadczenia, to nie masz się czym martwić. Sama byłam dokładnie w tym samym miejscu co Ty kilka lat temu. Poznałam słodko-gorzki świat nauki rysunku i doskonale wiem, jak trudno jest znaleźć nauczyciela, który prostymi słowami wytłumaczy z pozoru skomplikowane zagadnienia. Dlatego jestem tu po to, żeby Ci realnie pomóc!

Co w takim razie możesz zrobić, by tworzyć portrety o efekcie "WOW"?

Okazuje się, że te umiejętności wcale nie są aż tak trudne jakby się wydawało. Najpierw warto zauważyć, że każda portretowana osoba jest obiektem 3D. Oznacza to, że reprezentuje ją wysokość, szerokość oraz głębokość.

Kiedy już zaczynamy rysować, to jakoś zapominamy, że nasza kartka papieru ma jedynie dwa wymiary – wysokość i szerokość. To oznacza, że musimy dowiedzieć się w jaki sposób możemy stworzyć iluzję głębi, czyli wrażenie przestrzenności. Właśnie wtedy wkraczają do akcji bryły i perspektywa. W przypadku portretu korzystamy głównie z siły kuli, na której konstruuje się twarz.

Dodatkowo warto dogłębnie ćwiczyć fundamenty każdego rysunku, czyli linie i cieniowanie. Jest to czasami nawet ważniejsze niż dobra konstrukcja. Widziałam na przykładzie moich uczniów, że za mocne skupienie na perspektywie, skutecznie demotywuje wykończenie rysunku. A przecież nie o to chodzi! Pokażę Ci jak połączyć te oba światy, a przy okazji świetnie się przy tym bawić 🙂

Dlatego zapraszam Cię na pokład szkolenia
👇 PORTRET OD A DO Z 👇

Szkolenie obejmuje 6 modułów

Moduł 1 - PODSTAWY

Podstawy to zagadnienia, na których bazuje cały rysunek. Dowiesz się jak rysować proste i łukowate linie, jak cieniować i jak możesz w różny sposób wykorzystać właściwości ołówka.

Moduł 2 - PERSPEKTYWA

Dowiesz się jak działa perspektywa w ludzkiej twarzy. Narysujemy trzy bryły proste, gdzie zwieńczeniem będzie kula. To ona będzie grać pierwsze skrzypce w kolejnej lekcji.

Moduł 3 - PROPORCJE

Proporcje męskie oraz kobiece będą towarzyszyć nam podczas rysowania portretu w perspektywie. Zobaczysz w jaki sposób łączy się wiedzę o perspektywie z widokami twarzy z przodu i boku.

Moduł 4 - ANATOMIA

Poznasz kości czaszki i mięśnie. To bardzo ułatwi zrozumienie tzw. rytmów, czyli linii łączeń elementów twarzy. Dzięki temu, o wiele łatwiej będzie Ci zrozumieć wygląd portretowanej osoby.

Moduł 5 - ELEMENTY TWARZY

Oczy, usta, nos, uszy i włosy. Są to elementy, które najmocniej pokazują charakter rysowanej postaci. Dowiesz się więcej o konstrukcji, proporcjach oraz cieniowaniu tych pięciu zagadnień.

Moduł 6 - PORTRET

Narysujemy wspólnie trzy rodzaje portretu: metodą kalki, konstrukcyjnie oraz szkicowo pod różnymi kątami. Opowiem więcej o oświetleniu do zdjęć i tym jak szukać darmowych baz referencji.

Sprawdź aż 3 lekcje demo

Moduł 1, ćwiczenie: GRADIENT

Moduł 2, ćwiczenie: KULA

Moduł 5, ćwiczenie: OCZY

Jakie będziesz mieć korzyści
z realistycznego rysowania portretów?

Kto za tym stoi?

No hej 🙂 Jestem mózgiem tej operacji i nazywam się Marlena Sztamborska. Po krótce zajmuję się:

 • tworzeniem internetowych kursów o tematyce rysunku
 • od wielu lat prowadzę zajęcia z rysunku i malarstwa
 • dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem poprzez kanał YouTube, mailing rysujmaluj.pl oraz grupę na Facebook’u RYSUJ MALUJ

Pomagam głównie hobbystom, którym niestety próbowano wmówić, że rysunek czy malarstwo to tylko “bzdury”, i że trzeba zająć się “poważną” pracą i życiem. Jeśli Ty też chcesz rozwinąć skrzydła i czerpać radość z tworzenia, to zapraszam na pokład! Każdą kreskę wytłumaczę najprostszymi słowami. Wszystko na pewno zrozumiesz, więc jeśli to będzie Twoje pierwsze zetknięcie z rysunkiem realistycznym, to ten kurs jest dla Ciebie 🙂

Mój poprzedni kurs PODSTAWY RYSUNKU przerobiło już kilkaset osób!

Opinie klientów

Kurs PORTRET OD A DO Z

Cena kursu: 897 zł

347 zł

Jak to wygląda?

Dokonując płatność od razu, otrzymasz maila z danymi do logowania zaraz po transakcji. W przypadku wyboru przelewu bankowego, dostęp otrzymasz po zaksięgowaniu wpłaty. Wiadomość z danymi do platformy często ląduje w skrzynce spam/oferty/inne. Możesz odszukać wiadomość poprzez wyszukiwarkę na swojej poczcie wpisując marlena@sztamborska.pl.

Kup teraz - zapłać później!

Dzięki płatnościom odroczonym w czasie, możesz kupić kurs teraz, a realnie zapłacić później.

Nie musisz tworzyć konta przez te strony. Wystarczy, że przy dokonywaniu płatności wybierzesz przelewy24, a następnie usługę PayPo lub P24NOW. Przeniesie Cię to do strony, na której będzie można założyć konto i otrzymać limit wydatków.

Pomyśl jaki poziom Ty osiągniesz po kursie!

Też chcesz tak rysować? 🙂

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

 • Czy płatność za kurs jest jednorazowa?

Tak, dokonujesz jednorazową płatność, a dostęp do kursu masz dożywotni.

 • Czy jest gwarancja zwrotu pieniędzy?

Jeśli uznasz, że ten kurs nie jest dla Ciebie, możesz zrezygnować z niego i zgłosić się o zwrot pieniędzy. Masz na to 90 dni od daty zakupu. Po prostu napisz na marlena@sztamborska.pl, a zwrócę Ci 100% pieniędzy.

 • Kiedy otrzymam dostęp do kursu?

Dokonując płatność od razu, otrzymasz maila z danymi do logowania zaraz po transakcji. W przypadku wyboru przelewu bankowego, dostęp otrzymasz po zaksięgowaniu wpłaty. Trwa to zazwyczaj 1-2 dni roboczych.

 • Kiedy mogę przerabiać kurs?

Możesz go oglądać kiedy tylko chcesz i gdzie chcesz. Wystarczy, że masz komputer, telefon lub tablet z dostępem do internetu.

 • Gdzie przerabiam kurs?

Kurs jest dostępny na stronie sztamborska.pl, gdzie po prawej stronie na górze logujesz się do swojego konta. Wystarczy kliknąć Zaloguj się do strefy kursanta, wpisać dane do logowania i zacząć przerabiać kursy.

 • Jaką formę ma kurs?

Kurs ma w sobie podział na lekcje i ćwiczenia. Na to składają się filmy wideo, skany rysunków, zdjęcia oraz opisy ćwiczeń.

 • Co robić jeśli mam problem z zalogowaniem się?

Jeśli nie pamiętasz lub nie znasz hasła, wystarczy kliknąć opcję Przypomnieć hasło?. Po chwili otrzymasz na maila link do ustawienia nowych danych.

 • Skąd mam wziąć dane do logowania?

Wiadomość z danymi do platformy często ląduje w skrzynce spam/oferty/inne. Możesz odszukać wiadomość poprzez wyszukiwarkę na swojej poczcie wpisując marlena@sztamborska.pl.

 • Czy mam dostęp do aktualizacji kursu?

Tak, niezależnie kiedy opublikuję nowe materiały, będziesz mieć do nich dostęp.

 • Czy mogę otrzymać pomoc w trakcie przerabiania kursu?

Tak, wystarczy że opublikujesz skany lub zdjęcia swoich prac na grupie RYSUJ MALUJ. Jeśli będziesz się czuć niepewnie pokazując swoje prace, to wyślij mi je na maila.

 • Potrzebuję fakturę. Czy ją dostanę?

Tak. Wystarczy, że podczas składania zamówienia zaznaczysz tą opcję i wpiszesz dane do faktury. Otrzymasz ją mailem w ciągu kilku dni od dokonania płatności.

 • Co, jeżeli mam z czymś problem lub coś jest niejasne?

Napisz na adres e-mail: marlena@sztamborska.pl.

Shopping Cart