A gdyby się okazało, że RYSOWANIE PORTRETU może być proste?

Jak narysować REALISTYCZNY PORTRET w zaledwie 1 DZIEŃ?

Czy chcesz nauczyć się rysować realistyczne portrety?

Skoro tu jesteś, to najprawdopodobniej szukasz skutecznego sposobu na rysowanie portretu. Przy okazji, żeby był łatwy, szybki i przyjemny. Takie rzeczy tylko… TUTAJ!

Jeśli masz za sobą nieudane próby rysowania, to najprawdopodobniej:

 • stosujesz metodę kratki,
 • za mocno cieniujesz lub…
 • za słabo,
 • nie robisz podrysu i…
 • od razu cieniujesz,
 • albo nie potrafisz pokazać symetrii.

A nawet gdy nie masz żadnego doświadczenia, to nie masz się czym martwić. Sama byłam dokładnie w tym samym miejscu co Ty kilka lat temu. Poznałam słodko-gorzki świat nauki rysunku i doskonale wiem, jak trudno jest znaleźć nauczyciela, który prostymi słowami wytłumaczy z pozoru skomplikowane zagadnienia. Dlatego jestem tu po to, żeby Ci realnie pomóc!

Co w takim razie możesz zrobić, by tworzyć portrety o efekcie "WOW"?

Okazuje się, że te umiejętności wcale nie są aż tak trudne jakby się wydawało. Najpierw warto zauważyć, że każda portretowana osoba jest obiektem 3D. Oznacza to, że reprezentuje ją wysokość, szerokość oraz głębokość.

Kiedy już zaczynamy rysować, to jakoś zapominamy, że nasza kartka papieru ma jedynie dwa wymiary – wysokość i szerokość. To oznacza, że musimy dowiedzieć się w jaki sposób możemy stworzyć iluzję głębi, czyli wrażenie przestrzenności. Właśnie wtedy wkraczają do akcji bryły i perspektywa. W przypadku portretu korzystamy głównie z siły kuli, na której konstruuje się twarz.

Dodatkowo warto dogłębnie ćwiczyć fundamenty każdego rysunku, czyli linie i cieniowanie. Jest to czasami nawet ważniejsze niż dobra konstrukcja. Widziałam na przykładzie moich uczniów, że za mocne skupienie na perspektywie, skutecznie demotywuje wykończenie rysunku. A przecież nie o to chodzi! Pokażę Ci jak połączyć te oba światy, a przy okazji świetnie się przy tym bawić 🙂

Dlatego zapraszam Cię na pokład szkolenia
👇 RYSOWANIE PORTRETU OD A DO Z 👇

Szkolenie obejmuje 6 modułów

Moduł 1 - PODSTAWY

Podstawy to zagadnienia, na których bazuje cały rysunek. Dowiesz się jak rysować proste i łukowate linie, jak cieniować i jak możesz w różny sposób wykorzystać właściwości ołówka.

Moduł 2 - PERSPEKTYWA

Dowiesz się jak działa perspektywa w ludzkiej twarzy. Narysujemy trzy bryły proste, gdzie zwieńczeniem będzie kula. To ona będzie grać pierwsze skrzypce w kolejnej lekcji.

Moduł 3 - PROPORCJE

Proporcje męskie oraz kobiece będą towarzyszyć nam podczas rysowania portretu w perspektywie. Zobaczysz w jaki sposób łączy się wiedzę o perspektywie z widokami twarzy z przodu i boku.

Moduł 4 - ANATOMIA

Poznasz kości czaszki i mięśnie. To bardzo ułatwi zrozumienie tzw. rytmów, czyli linii łączeń elementów twarzy. Dzięki temu, o wiele łatwiej będzie Ci zrozumieć wygląd portretowanej osoby.

Moduł 5 - ELEMENTY TWARZY

Oczy, usta, nos, uszy i włosy. Są to elementy, które najmocniej pokazują charakter rysowanej postaci. Dowiesz się więcej o konstrukcji, proporcjach oraz cieniowaniu tych pięciu zagadnień.

Moduł 6 - PORTRET

Narysujemy wspólnie trzy rodzaje portretu: metodą kalki, konstrukcyjnie oraz szkicowo pod różnymi kątami. Opowiem więcej o oświetleniu do zdjęć i tym jak szukać darmowych baz referencji.

Sprawdź aż 3 lekcje demo

Moduł 1, ćwiczenie: GRADIENT

Moduł 2, ćwiczenie: KULA

Moduł 5, ćwiczenie: OCZY

Jakie będziesz mieć korzyści
z realistycznego rysowania portretów?

Kto za tym stoi?

No hej 🙂 Jestem mózgiem tej operacji i nazywam się Marlena Sztamborska. Po krótce zajmuję się:

 • tworzeniem internetowych kursów o tematyce rysunku
 • od wielu lat prowadzę zajęcia z rysunku i malarstwa
 • dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem poprzez kanał YouTube, mailing rysujmaluj.pl oraz grupę na Facebook’u RYSUJ MALUJ

Pomagam głównie hobbystom, którym niestety próbowano wmówić, że rysunek czy malarstwo to tylko “bzdury”, i że trzeba zająć się “poważną” pracą i życiem. Jeśli Ty też chcesz rozwinąć skrzydła i czerpać radość z tworzenia, to zapraszam na pokład! Każdą kreskę wytłumaczę najprostszymi słowami. Wszystko na pewno zrozumiesz, więc jeśli to będzie Twoje pierwsze zetknięcie z rysunkiem realistycznym, to ten kurs jest dla Ciebie 🙂

Mój poprzedni kurs PODSTAWY RYSUNKU przerobiło już kilkaset osób!

Kurs RYSOWANIE PORTRETU OD A DO Z

Cena kursu: 497 zł

347 zł

Jak to wygląda?

Dokonując płatność od razu, otrzymasz maila z danymi do logowania zaraz po transakcji. W przypadku wyboru przelewu bankowego, dostęp otrzymasz po zaksięgowaniu wpłaty. Wiadomość z danymi do platformy często ląduje w skrzynce spam/oferty/inne. Możesz odszukać wiadomość poprzez wyszukiwarkę na swojej poczcie wpisując marlena@sztamborska.pl.

Kup teraz - zapłać później!

Dzięki płatnościom odroczonym w czasie, możesz kupić kurs teraz, a realnie zapłacić później.

Nie musisz tworzyć konta przez te strony. Wystarczy, że przy dokonywaniu płatności wybierzesz przelewy24, a następnie usługę PayPo lub P24NOW. Przeniesie Cię to do strony, na której będzie można założyć konto i otrzymać limit wydatków.

👇 Portret wykonany metodą kalki, który można stworzyć nawet w 1 dzień 👇 Pomyśl jaki poziom Ty osiągniesz po kursie!

Też chcesz tak rysować? 🙂

Logowanie i platforma z kursem

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

 • Kiedy rozpoczyna się kurs i jak długo trwa?

Kurs rozpoczyna się wtedy, gdy wykupisz do niego dostęp. Stworzony był tak, aby można go przerobić w ciągu 6 tygodni, by zauważyć znaczne podniesienie poziomu Twoich prac. Otrzymasz dostęp do nagrań wideo, materiałów, skanów i grupy na Facebook’u, gdzie możesz publikować swoje prace i prosić o korektę.

 • Jak długo mam dostęp do tego programu online?

Dostęp do kursu jest dożywotni.

 • Co, jeśli nie jestem zadowolony z kursu?

Jeśli uznasz, że ten kurs nie jest dla Ciebie, możesz zrezygnować z niego i zgłosić się o zwrot pieniędzy. Masz na to 90 dni od daty zakupu. Po prostu napisz na marlena@sztamborska.pl, a zwrócę Ci 100% pieniędzy.

 • Jak dołączyć do zamkniętej grupy wsparcia?

Dołączyć możesz poprzez wysłanie zaproszenia na zamkniętą grupę KURS – RYSOWANIE PORTRETU OD A DO Z wraz z numerem zamówienia.

 • Czy dostanę cały program online od razu?

Tak! Po zaksięgowaniu płatności otrzymasz dwa maile. Pierwszy generuje Ci login i hasło do strony sztamborska.pl. Drugi jest potwierdzeniem złożenia zamówienia. Często te wiadomości wpadają do innych folderów na poczcie internetowej, dlatego przeszukaj najpierw spam/ oferty/ newsletter i inne.

 • Potrzebuję fakturę. Czy ją dostanę?

Tak. Wystarczy, że podczas składania zamówienia zaznaczysz tą opcję i wpiszesz dane do faktury. Otrzymasz ją mailem w ciągu kilku dni od dokonania płatności.

 • Co, jeżeli mam z czymś problem lub coś jest niejasne?

Napisz na adres e-mail: marlena@sztamborska.pl.