Zdecydowałam się na stworzenie krótkiego i treściwego modułu, który poświęcony jest martwej naturze. Czemu? Ponieważ w przedmiotach codziennego użytku łatwo można odszukać proste geometryczne formy, dzięki którym w o wiele prostszy sposób zrozumiemy działanie perspektywy oraz tego jak pokazać otaczający nas świat na kartce papieru.
Poza tym te proste przedmioty większość z nas posiada w domu. W kolejnym wideo opowiadam więcej o rzeczach niezbędnych do kursu, stąd omówię też tam rzeczy jakie można użyć zamiast tych, które umieszczone są na moich zdjęciach.
Poniżej zamieszczam zdjęcie, który może być Twoją inspiracją podczas rysowania. Jeśli chcesz, to możesz je wydrukować albo wyświetlić na ekranie komputera.
Ale możesz się też zdecydować na samodzielne ustawienie martwej natury co opisałam w kolejnym temacie. Podałam tam kilka przykładów co możesz użyć do władnego ustawiania kompozycji.
Dla tych, którzy mogą mieć problem z wyłapaniem kontrastu i skali szarości w kolorze, załączam zdjęcie czarno białe. Dzięki temu będzie o wiele łatwiej cieniować później ołówkiem naszą martwą naturę.
Do narysowania martwej natury będziesz potrzebować:
Dodatkowo jeśli chcesz się inspirować, a nie kopiować rysunek z kursu, to będziesz potrzebować 3 przedmiotów. To rzeczy, które mają interpretować bryły proste, czyli sześcian, walec oraz kulę. Aby rozstawić własną martwą naturę możesz wykorzystać:
Potrzebujesz jeszcze tzw. draperię, czyli jakieś tkaniny, które będą służyć jako tło do kompozycji. możesz użyć do tego: bluzki, koszuli, zasłony, firanki, szalika, chustki, apaszki, ręcznika itp. Najlepiej aby dana tkanina była gładka, bez kropek, pasków czy kratki.