Teraz również posłużymy się płytką plexi, jednak narysujemy nasz pudełko w taki sposób, że będziemy wyszukiwać na jakiej wysokości i szerokości znajdują się np. rogi naszego pudełka, na jakiej szerokości są krawędzie pionowe lub w którym miejscu przecina się krawędź pudełka z linią poziomą i pionową przechodzącą przez środek.
Teraz wyznaczymy górny wierzchołek tej krawędzi. Jej długość na plexi licząc od linii poziomej do górnego wierzchołka mieści się w połowie szerokości kartki 3,5 razy. To oznacza, że najpierw musisz wyszukać taki odcinek, który tyle mieści się w szerokości połowy kartki i zaznaczyć ten odcinek na tej pionowej linii licząc od linii poziomej do góry.
Musimy znaleźć lewą krawędź naszej prawej ściany. W tej sytuacji wystarczy, że przełożymy odcinek, który został po poprzednim odmierzaniu. To oznacza, że musisz zmierzyć odcinek licząc od poprzedniego zaznaczonego punktu w dół na naszej pionowej linii. Odłóż ten odcinek w szerokości w lewo od pionowej środkowej linii.
Ostatni wierzchołek zaznaczamy w taki sposób, że szukamy najpierw odcinka, który mieści się 2 razy pomiędzy naszą poprzednio narysowaną pionową linią, a linią środkową przechodzącą przez środek kartki. Znajdź ten odcinek i odłóż go w górę od linii poziomej. Następnie połącz dwa wierzchołki – tym sposobem stworzyliśmy prawą ścianę.
Ostatni wierzchołek pudełka tworzymy w taki sposób, że przekładamy najpierw szerokość, która mieści się 4 razy w połowie szerokości kartki licząc od pionowej środkowej linii w prawo. Natomiast wysokość przekładamy z drugiej pionowej krawędzi pudełka licząc od lewej tak, aby złapać odcinek mieszczący się od dolnego wierzchołka do środkowej poziomej linii. Przekładamy ją od środkowej poziomej linii w górę.
Pierwsza szerokość mieści się dwa razy w wysokości licząc od poziomej linii środkowej aż do miejsca przecięcia się tej linii z krawędzią pudełka. Znajdź tą długość i odłóż ją w prawo od lewej krawędzi kartki. Wysokość natomiast sprawdzamy z lewej skrajnej pionowej krawędzi pudełka licząc od dolnego wierzchołka aż do przecięcia z poziomą środkową linią. Przenosimy tą długość od poziomej linii w dół.