EKSPRESOWY KURS RYSUNKU

W tym nagraniu omawiam o czym jest kurs oraz jak wyglądać będzie jego przebieg.

Zdecydowałam się na stworzenie krótkiego i treściwego kursu, który poświęcony jest martwej naturze. Czemu? Ponieważ w przedmiotach codziennego użytku łatwo można odszukać proste geometryczne formy, dzięki którym w o wiele prostszy sposób zrozumiemy działanie perspektywy oraz tego jak pokazać otaczający nas świat na kartce papieru.

Poza tym te proste przedmioty większość z nas posiada w domu. W kolejnym wideo opowiadam więcej o rzeczach niezbędnych do kursu, stąd omówię też tam rzeczy jakie można użyć zamiast tych, które umieszczone są na moich zdjęciach.

Poniżej zamieszczam zdjęcie, który może być Twoją inspiracją podczas rysowania. Jeśli chcesz, to możesz je wydrukować albo wyświetlić na ekranie komputera.

Ale możesz się też zdecydować na samodzielne ustawienie martwej natury co opisałam w kolejnym temacie. Podałam tam kilka przykładów co możesz użyć do władnego ustawiania kompozycji.

Dla tych, którzy mogą mieć problem z wyłapaniem kontrastu i skali szarości w kolorze, załączam zdjęcie czarno białe. Dzięki temu będzie o wiele łatwiej cieniować później ołówkiem naszą martwą naturę.

Nie czekaj i łap kolejne wideo! 🙂